Kapat
Rüyada Fal
Rüya tabirleri F harfi 6.185 2

Rüyada Fal Bakma

Rüyada fal bakmak veya başkasına fal baktırmak genellikle haberle alakalı bir durum olmakla birlikte; ilerde merak edilen konuların olduğunu haber etmektedir.Tarot falı bakmak veya kahve falı açmak veya iskambil kartları ile fal bakma iş ve işlemlerini yapmak genellikle aynı konuda tabir edilmektedir.

Tüm bunların yanında astroloji konuları ile rüyasında uğraşan kişi burçlar veya başka çeşit fallara (domino falı, bakla falı, aşk falı, fincan falı vs vs) merak saran veya bana fal bak diyerek başkasına fal baktırmak isteyen kişiler genellikle bir iş veya okul gibi durumlarda veya aşk konularında geleceği merak eden kişiler olabilmektedir.

Ayrıca; Geleceği merak ediyor olmak insanların doğasına özgü bir davranış şeklidir. Zira tüm fal yöntemleri gibi çay falı ile geleceğe dair tahminlerde bulunmak da bu yüzden ortaya çıkmış olan fallardan biridir. Genellikle kahve falı ile büyük benzerlikler gösterse de birkaç küçük noktada bu fal kahve falından ayrılıyor.

Kolay bir şekilde öğrenilebilen ve bakılması için de çok yüksek konsantrasyon gücü gerektirmeyen çay falı çay içildikten sonra bardağın dibinde kalan çay tanelerinin yorumlanması ve çeşitli anlamlar yüklenmesi ile bakılıyor. Falına bakılacak olan kişi bardağındaki çayı içtikten sonra niyet ederek bardağını çay tabağının üzerine ters olarak kapatır.

Bir süre beklendikten sonra çay falı bakılmaya hazır hale geliyor. Ancak kahve falından farklı olarak bardağın içerisine değil yalnızca çay tabağına bakılarak yorum yapılır. Tabaktaki çay tanelerinin duruş, birbirlerine yakınlığı anlamlar ifade eder. Aynı zamanda tanelerin tabağın hangi bölümünde yoğunlaştığı da farklı yorumlar ile açıklanmaya çalışılır. Çay falına bakıldıktan sonra bardağın derhal yıkanması gerekiyor. İnanışa göre aynı bardaktan falına bakılan kişi veya bir başkasının ikinci bir çayı kesinlikle içmemesi gerekiyor.

Rüyanızda gördüğünüz fal bakma işlemlerini veya ücretsiz olarak internetten tarot açmak istiyorsanız ayrıca bakınız: www.falbakma.net

“Rüyada Fal Bakma” üzerine 2 yorum

  1. MERVE;) dedi ki:

    ÇOOK FARKLI AMA BENİM İSTEDİĞİM GİBİ DEĞİL VE YOK…

  2. MERVE dedi ki:

    BENİM PEKTE HOŞUMA GİTTİ SAYILMAZ YAAA…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.