Kapat
Rüyada Dere
Rüya tabirleri D harfi 2.715 1

Rüyada Dere Görmek

Su insanların ve doğanın yaşam kaynağıdır. Su sayesinde solmuş bitkiler ve ağaçlar canlanır, yeşerir. Ayrıca derenin suyu hiç durmadan devamlı akar. Rüyada dere görmek canlanmaya bolluğa ve berekete işarettir. Bu bolluk derenin akan suyu gibi süreklidir. Rüyada görülen derenin geçtiği yerlere göre farklı şekillerde yorumlanır.

Dere devlete ait bir alandan geçiyorsa ve suyu az bir şekilde akıyorsa orada yaşayan tüm insanların hayatının güzel bir şekilde devam edeceğini, evlerin arasından berrak ve gür bir şekilde akarak geçiyorsa rüyayı gören kişinin bolluğa kavuşacağını gösterir. Tarlalardan, bahçelerden ve bostanlardan geçen dereler ise rüyayı gören kadının hamile olacağını işaret eder. Eğer bu rüyayı bekâr bir erkek gördü ise onun kısa zamanda evleneceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada derenin suyunun akmasını önlemek için dere yatağı kapatılıyor ise bu durum aileden birisiyle ilişkilerin bozulacağını gösterir.Dereden su içmek kötülük görüleceğine delalet eder.Kimi rüya yorumcularına göre de rüyada dereye düşmek, dereye atmalak veya dereye girmek ise kötü dostlukların olduğuna işaret eder.

“Rüyada Dere Görmek” üzerine 1 yorum

  1. Nesli dedi ki:

    Selam ben rüyamda yeşil dagların üzerinde uctugumı gördüm iki gun aynı rüyayı gördüm . Birde rüyamda bir dereden geçerken ayağım kaydı ve bir anda bizim tanıdığımız bir mütahit var o yardım etti dereden esımle geçmişiz acaba ne anlama geliyor ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.