Kapat
Rüyada Dağ
Rüya tabirleri D harfi 2.579 0

Rüyada Dağ Görmek

Rüyada görülen dağ, çok farklı biçimlerde yorumlanmaktadır. Rüyasında bir dağdan aşağı indiğini gören kişi, maddi bir kayıp yaşar. Hiç yeşillik ve bitki olmayan bir dağa çıkmakta olduğunu gören kişi, kötü kalpli kişiler için çalışacak, zarar görecektir. Dağ üzerinde bulunan yokuşlu yol, sıkıntı anlamına gelmektedir. Dağda bulunan bir yokuştan indiğini gören kimse, bir sıkıntısından kurtulur. Yokuşu çıkmakta olduğunu gören kimse ise, sıkıntılar çekecektir, ancak bunun sonucunda büyük yararlar elde edecektir. Bazı yorumculara göre dağ, yüksek bir mevki anlamına gelmektedir. Bu sebeple, dağdan indiğini gören kimse, mevkisini kaybedebilir.

Düzgün bir yoldan dağa çıktığını gören kişi, bir amacına hilesiz ve dürüst bir yolla ulaşır. Bir dağda, kalmak üzere yer hazırlamakta olduğunu gören kişi, önemli ve güzel bir göreve getirilir. Bazı yorumculara göre dağdan inmek, yapması planlanan bir işten vazgeçmek anlamına gelmektedir. Yüksek bir dağa çıkıldığını görmek, büyük bir isteğe ulaşılacağı anlamına gelir. Cudi Dağı’na çıkıldığı görülürse, bu rüya çok hayırlıdır. Arafat Dağı’na çıktığını gören kişi, bazı hatalarından ötürü tövbe edecek ve hatasını düzeltecektir. Karanlık ve ürkütücü bir dağa çıkmak, sıkıntı ve üzüntüye işaret etmektedir. Çıkılan dağda bir mağaraya girdiğini gören kişi, bir sırrı öğrenir ve yarar görür.Rüyada dağ keçisi ise bolluğu simgeler.

Uzak mesafeden bir dağı izlediğini gören kimse, önemli bir karar verecektir ve yarar görecektir. Bir dağa sahip olduğunu gören kişi, doğru ve mevki sahibi biri ile dost olacaktır. Bir dağın yakınlarında yürüdüğünü gören kişi, mevki sahibi birinden yardım görür. Kişi rüyasında dağa çıkıyorsa, ne kadar kolaylıkla çıkarsa, isteğine de o kadar kolay ulaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.